We Love Emails, Do you?

 

 

 

 

Feedback

Achievers

Spellathon (4.10.2017)
First Position Second Position Third Position
  • Parth (Class-I)
  • Ayaana (Class-I)
  • Aryan Rai (Class-I)
  • Ayush Shukla (Class-I)
  • Prince (Class-I)
  • Shaurya (Class-I)
  • Shaurya Gupta (Class-II)
  • Rakshita Tomar (Class-III)
  • Kaavya Sharma (Class-III)
  • Ayan (Class-I)
  • Shidra (Class-I)
  • Kanishk Singh (Class-II)
  • Arnav (Class-III)
  • Iram (Class-I)
  • Kavya (Class-I)
  • Ziya (Class-I)
  • Azhar Saifi (Class-II)
  • Devansh Mittal (Class-II)
  • Fiona Bijai (Class-III)
  • Anjali Kalka (Class-III)
Mehndi Competition (6.10.2017)
First Position Second Position Third Position
  • Tanisha Yadav (Class-IX)
  • Tarana Saifi (Class-VI)
  • Ayesha Mirza (Class-IX)
Candle Decoration (11.10.2017)
First Position Second Position Third Position
  • Hira Chaudhary (Class-I)
  • Devansh Mittal (Class-II)
  • Vipasna (Class-III)
  • Aryan Rai (Class-I)
  • Azhar Saifi (Class-II)
  • Arnav Gupta (Class-III)
  • Pallavi (Class-I)
  • Saksham Mittall (Class-II)
  • Harsh Kumar (Class-III)
Bandanbar making (13.10.2017)
First Position Second Position Third Position
  • Harshit Tomar (Class-VIII)
   
Science Quiz (27.10.2017)
First Position Second Position Third Position
  • Anushka Nagar (Class-IV)
  • Tushar (Class-V)
  • Nurain (Class-VI)
  • Manav Tomar (Class-VII)
  • Ahtsham (Class-IV)
  • Kartik (Class-V)
  • Karan Sharma (Class-VI)
  • Mohd.Khubeb (Class-VII)
  • Wakas (Class-IV)
  • Yash singhal (Class-V)
  • Harsh Pundir(Class-VI)
  • Madhur Mittal (Class-VII)
Best of Waste (15.11.2017)
First Position Second Position Third Position
  • Rakshita Tomar (Class-III
  • Ayana (Class-I)
  • Tanishq Pundir (Class-II)
;
Debate competition (17.11.2017)
First Position Second PositionThird Position
  • Sneha (Class-VIII)
  • Nishant (Class-VIII)
   
Story Dramatisation (13.12.2017)
First Position Second Position Third Position
  • Iram (Class-I)
  • Samad(Class-I)
  • Pallavi (Class-I)
  • Ayaana (Class-I)
  • Azeem (Class-I)
  • Ayan (Class-I)
   
Kite Making (17.01.2018)
First Position Second Position Third Position
  • Shaurya Gupta (Class-II)
  • Rakshita Tomar (Class-III)
  • Khawaish (Class-I)
Class-I
Evs Hindi English Maths
Vansh patwal-95% Anjali mavi-95.5% Vansh Patwal-95.25% Karnav garg-96.75%
  Vansh Patwal-95.5%    
Shaurya Gupta - 97.25% Shaurya Gupta - 97.5% Shaurya Gupta - 97.5 Shaurya Gupta 99.5%
  Tanishq pundir - 97.5%    
Star performer of class Vansh Patwal - 95.56%
Star performer of class Shaurya Gupta 97.93%
Class-II
Evs Hindi English Maths
nil Farhan 88.5% Vaibhav 85.5% Fiona 96.75%
Rakshita 100% Rakshita 95.25% Rakshita 95.75% nil
Evs Hindi English Maths
Ahtesham 98.75% Adil saifi 89.5% Ahteshang 89.75% Alish kasana 95.75%
Star performer of class Alish kasana - 91.88%
Star performer of class Rakshita - 95.25%
Class-III
Evs Hindi English Maths
Ahtesham 98.75% Adil saifi 89.5% Ahteshang 89.75% Alish kasana 95.75%
Star performer of class Alish kasana - 91.88%
Class- IV
English Hindi Maths Science Ssc
Ankit Kamar
92.5%
Ankit Kamar
97.55%
Nishant garg
95.58%
Ayushi pundir
92.82%
Ayushi pundir
96.37%
Star performer of class Ankit Kumar - 94.2%
Class-V
English Hindi Maths Science Ssc
Kashish 89.25% Karann Sharma 85% no one qualified Kashish 89.5% Karan Sharma 89%
Star performer of class Kashish 86.4%
Class-VI
English Hindi Maths Science Ssc   Sanskrit
Divyansh
92.75%
Kanika Tyagi
94.2% (Left)
Shashank Garg
94.7%
Kanika Tyagi
94.2% (Left)
Divynsh
98.3%
  sara Saifi
88.62%
Star performer of class Shashank Garg 85.74%
Class-VII
English Hindi Maths Science Ssc   Sanskrit
Sneha Garg
89.4%
Ayushi Tomar
95.5% left
Sneha Garg 95.8% Sneha Garg
97.7%
Sneha Garg
94.8%
  sneha garg
94.8 %
Star performer of class Sneha Garg 94.73%
Class-VIII
English Hindi Maths Science Ssc   Sanskrit
Rupal Tomar
86.4%
Rupal Tomar
96.4%
Harsh Tomar
94.9%
Parikshit Tomar
78.8%
Rupal Tomar
95.9%
  Rupal tomar
87.8%
Star performer of class Rupal Tomar 87.46%